ZASTĘPSTWA

WAŻNE INFORMACJE

CERTYFIKATY


 




 

Konkurs na wiersz o Opolu

Uwaga – konkurs!

„Siódemkowicze” piszą poezją, czyli obchodzimy Międzynarodowy Dzień Poezji oraz 800-lecie Opola.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie poetyckim, którego tematyka związana jest z Opolem – jego historią, zabytkami, wspomnieniami, patriotyzmem lokalnym…

Szczegóły u polonistów.

TERMIN: 20.03.2017 R.

ORGANIZATORZY:  p. Małgorzata Górka, p. Marzanna Kicera-Bogucka


Konkurs ''Wyspa szczęścia''

 

Drogi Gimnazjalisto!

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – OTK 2016   w dn. 17-23.X.2016r., zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Wyspa szczęścia”.

Szczegóły u p. Małgorzaty Zakrzewskiej – pok. 22 (środy i piątki).

A oto treść:

        Wyobraź sobie gdzież daleko, na środku oceanu istnieje państwo usytuowane na wyspie o wspaniałym, przyjaznym klimacie, bujnej roślinności i bogatą w różne złoża naturalne. Wyspę zamieszkują ludzie przyjaźni, spokojni i pracowici. Głównym źródłem dochodu mieszkańców jest turystyka i rolnictwo, w mniejszym stopniu przemysł wydobywczy.

Zgodnie z wieloletnią tradycją rząd tego wyspiarskiego państwa wybierany jest co 5 lat na drodze wyboru kandydatów spośród zgłoszeń napływających z całego świata.

Twoje zadanie polega na przesłaniu dokumentów aplikacyjnych (CV i listu motywacyjnego), które mają przekonać reprezentantów mieszkańców wyspy, że jesteś idealnym kandydatem do rządu. Sam wybierz, na jakie stanowisko chcesz aplikować - premiera, ministra sprawiedliwości, finansów lub innego, które możesz stworzyć.

W zadaniu będziemy oceniać Twoją kreatywność, umiejętność argumentowania swoich pomysłów, spójność wypowiedzi w liście motywacyjnym oraz poprawność tworzenia CV i listu motywacyjnego (forma listu motywacyjnego jest dowolna).