ZASTĘPSTWA

WAŻNE INFORMACJE

CERTYFIKATY


 
 

Udział naszych uczniów w konkursach językowych

Zbliża się koniec roku szkolnego, a z nim czas podsumowań i dalszych planów. W mijającym roku młodzież z naszej szkoły brała udział w różnorodnych konkursach językowych. Była okazja do popisania się znajomością ortografii angielskiej w konkursie organizowanym przez szkolę językową Helen Doron. Uczniowie PG 7 już po raz drugi wzięli udział w Powiatowym Dyktandzie Języka Angielskiego. W finale znaleźli się: Julia Zagórska, Michał Markowski, Michał Grądowy, Patrycja Smykała, Maja Kostrzewa, Nicola Bashir.

Do kolejnej rywalizacji językowej stanęli uczniowie w Konkursie Języka Angielskiego, organizowanym pod patronatem Kuratorium Oświaty. Zwycięzcy etapu szkolnego reprezentowali szkołę w etapie miejsko-gminnym i wojewódzkim. Laureaci i finaliści tego konkursu zwolnieni są z obowiązku zdawania egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego. W bieżącym roku szkolnym laureatem z PG 7 został Michał Ponichtera z klasy III B. Poziom wiedzy i umiejętności uczestników tego konkursu jest bardzo wysoki. Na serdeczne gratulacje i uznanie zasługują wszyscy reprezentanci szkoły.

Uczniowie PG 7 od pięciu lat biorą udział w Konkursie Językowym o Puchar Dyrektora V LO w Opolu. Do pierwszego etapu konkursu z Opola i powiatu przystąpiło 300 uczestników. W finale znalazło się 17 uczniów z PG 7 , natomiast wśród pięciorga finalistów było troje uczniów z naszego gimnazjum. Puchar Dyrektora V LO otrzymała Natalia Czyżyk z klasy III B, Michał Ponichtera zajął trzecie miejsce, Bartosz Firlej z klasy III F zajął miejsce piąte.

Swoje umiejętności zaprezentowali również miłośnicy języka niemieckiego. Uczennica z klasy I B, Wiktoria Kulig, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów.
Damian Serwuszok i Wiktoria Kulig z klasy I B oraz Natalia Bartyla z klasy II c z powodzeniem reprezentowali szkołę w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego. Młodzież brała również udział w konkursie „ Młodzież recytuje poezję” w języku niemieckim. Swoje umiejętności zaprezentowała Julia Staś i Maja Wróblewska z klasy I A.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!!!

Wręczenie naszym uczniom mandatów poselskich do Sejmu Dzieci i Młodzieży 2015


foto: http://www.kuratorium.opole.pl

W Sali Złotej Urzędu Wojewódzkiego w Opolu odbyło się spotkanie z posłami i posłankami na XXI sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży 2015 oraz ich opiekunami. W czasie spotkania Wojewoda Opolski – Ryszard Wilczyński oraz Opolski Kurator Oświaty – Halina Bilik wręczyli młodym uczestnikom symboliczne mandaty poselskie.

Uczniami naszego gimnazjum, którym wręczono mandaty poselskie byli: Aneta Cisakowska i Krzysztof Uchnast z klasy III F.


foto: http://www.kuratorium.opole.pl

W trakcie spotkania młodzież prezentowała krótko swoje projekty rekrutacyjne. Dwuosobowe zespoły uczniów z sześciu szkół Opolszczyzny, w tym naszej, opracowały własne projekty, które zyskały wysoką ocenę i uznanie - w efekcie zostali zakwalifikowani na listy posłów i posłanek.


foto: http://www.kuratorium.opole.pl

Dnia 1 czerwca cała dwunastoosobowa reprezentacja naszego województwa, a więc i nasi reprezentanci - Aneta i Krzysztof, uczestniczyli w XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Sali Posiedzeń Sejmu RP w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!!!

Udział naszych uczniów w konkursach plastycznych

PG 7 w ostatnim czasie wzięło udział w konkursach plastycznych: „Świadomy na co dzień” (konkurs związany z problematyką narkomanii, alkoholizmu, agresji i przemocy rówieśniczej), „Żołnierze Wojska Polskiego w misjach pokojowych ONZ” oraz w konkursie na najciekawszy strój wykonany z odpadów komunalnych.
Pierwsze miejsce w konkursie „Żołnierze Wojska Polskiego w misjach pokojowych ONZ” zdobyli nasi uczniowie - Marta Garbowska z kl. II A i Paweł Mietełka z kl. II D .
Wygraliśmy również konkurs: „Świadomy na co dzień”. Pierwsze miejsce zdobył Michał Wojciechowski z kl. II F.