ZASTĘPSTWA

WAŻNE INFORMACJE

CERTYFIKATY

Finał Krajowy Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej

Na Mistrzostwa Polski w lidze lekkoatletycznej, które odbyły się w Białymstoku 18.06.2016 r., pojechało 15 dziewcząt. Każda z nich startowała w jednej konkurencji. Uzyskany wynik przeliczono na punkty, a suma 12 najlepszych dała nam VIII miejsce w kraju. Nasze gimnazjalistki spisały się bardzo dobrze. Niektóre z nich zdobyły medale, inne uzyskały "życiówki". W sumie nasze lekkoatletki zdobyły 1517 pkt. (dla porównania w tamtym roku - 1447).

Skład naszej drużyny :
Z klasy III : Natalia Pancylejko (brązowy medal w pchnięciu kulą), Aleksandra Lach (V miejsce w skoku wzwyż), Anna Jaborska ("życiówka" w biegu na 100 m p.pł.), Aleksandra Janecka (100 m p.pł.), Wiktoria Wojtas (V miejsce w pchnięciu kulą), Karolina Fedorowicz (100 m)

Czytaj więcej: Finał Krajowy Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej

Finał szkolnej ligi piłki siatkowej dziewcząt

W środę, 15 czerwca odbył się w naszej szkole finał ligi piłki siatkowej dziewcząt. W finale wzięły udział zespoły z 1F, 2B, 3A i 3E. Po dwóch meczach półfinałowych ( 1F z 2B oraz 3A z 3E), wyłoniono finałową parę ( 1F i 3A). Pozostałe zespoły wzięły udział w meczu o 3 miejsce w szkole, który zwyciężyła klasa 3E. Finał natomiast należał do dziewcząt z 1F, które w bardzo wyrównanym spotkaniu pokonały starsze koleżanki z 3A. Sędzią wszystkich spotkań był pan Dariusz Żerdecki.

W trakcie środowych rozgrywek zespół asystentów wraz z sędzią wybrali z każdej drużyny najlepszą zawodniczkę :

• 1F - Zuzanna Kostrzewa

• 2B - Alicja Psiurska

• 3A- Dorota Konieczko

• 3E- Wiktoria Wojtas

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w turnieju.

Nasi szczypiorniści w finale wojewódzkim

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Miasta Opola nasi piłkarze ręczni awansowali do półfinału wojewódzkiego w Rudnikach, gdzie zdobywając pierwsze miejsce uzyskali awans do finału wojewódzkiego.

6 PG 7 Opole                  PG 2 Nysa 17 – 9

Finał wojewódzki rozgrywany był w Grodkowie, gdzie spotkały się cztery najlepsze drużyny w województwie. Po ciężkich bojach nasza drużyna zajęła ostatecznie trzecie miejsce.