Podsumowanie współzawodnictwa SPORTOWEGO

w Igrzyskach Młodzieży Gimnazjalnej

rok szkolny 2016-17

14.06.2017 r. w sali im. Karola Musioła w opolskim ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie sportowego roku szkolnego 2016/2017 zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu.

Nasza szkoła bezkonkurencyjnie już po raz czwarty zajęła I miejsce w rywalizacji gromadząc na swoim koncie 140 pkt. Puchar i nagrodę z rąk wiceprezydenta Opola - Macieja Wujca i dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego - Romana Firlusa odebrali: Justyna Chudzik, Jakub Kowalski i Kacper Kazimierski. Miejsce II z liczbą pkt. 106 przypadło PG5, a III miejsce zajęło PG8 zdobywając 78 pkt.

Podczas uroczystości podsumowania sportowego roku szkolnego ogłoszono również wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców. I tu także bezkonkurencyjnie wśród dziewcząt wygrała Justyna Chudzik z kl. 3G, a wśród chłopców najlepszy okazał się Jakub Kowalski z kl. 3A.

Gratulacje!!!

9 medali dla uczniów z PG7 w Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce!!!

7 czerwca 2017 nasi uczniowie wzięli udział w indywidualnych Mistrzostwach Wojewódzkich w Lekkoatletyce. Podczas zawodów młodzież wywalczyła łącznie 9 medali:

Złota sztafeta dziewcząt 4x100m w składzie: Chudzik Justyna, Danek Aleksandra, Pancylejko Ewelina, Woźniak Agata

I miejsce wśród dziewcząt i III miejsce wśród chłopców
na Drużynowych Mistrzostwach Województwa w lekkoatletyce.

W dniu 26.05.2017 r. uczniowie PG7 wzięli udział w drużynowych Mistrzostwach Województwa w lekkoatletyce w Kędzierzynie-Koźlu. Uczennice z "siódemki" zdominowały zawody uzyskując drużynowo 1504 punktów i zapewniły sobie awans do Mistrzostw Polski. Chłopcy wywalczyli trzeci wynik spośród wszystkich szkół Opolszczyzny uzyskując łącznie 1478 punkty.

Najlepiej punktującą zawodniczką zawodów, drugi rok z rzędu, została Ewelina Pancylejko uzyskując 169 pkt w biegu na 300 m z wynikiem 43,82 s. Wielkie gratulacje i powodzenia na kolejnym szczeblu rywalizacji.