ZASTĘPSTWA

WAŻNE INFORMACJE

CERTYFIKATY


 
 

Nasz uczeń wiedział jak zareagować!!!

W piątek 11 marca 2016 r. w Opolski Ratuszu odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Opola Pana Arkadiusza Wiśniewskiego oraz p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Opolu nadkom. Bogdana Piotrowskiego, którzy pogratulowali Kacprowi Krzewicy uczniowi klasy III B Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu jego dojrzałej postawy. Na spotkanie zaproszono również panią Dyrektor PG nr 7 Małgorzatę Szafors oraz ojca chłopca. Za swoje wzorowe zachowanie Kacper otrzymał prezent od Prezydenta Miasta Opola Pana Arkadiusza Wiśniewskiego.

16-letni Kacper był świadkiem wypadku drogowego, do którego doszło na przejściu dla pieszych pod jego szkołą. Pomimo młodego wieku, wiedział jak zareagować - ratował ludzkie życie. Chłopak widząc całe zdarzenie natychmiast przybiegł tam, aby pomóc. Powiedział osobie wzywającej pomocy jaki jest numer alarmowy i podał adres zdarzenia. Mimo stresu, Kacper cały czas kontrolował sytuację. Gdy wiedział, że pomoc jest już w drodze pobiegł do szkoły, skąd zabrał apteczkę pierwszej pomocy oraz koc termiczny. Następnie pomógł nim owinąć poszkodowaną - wtedy przyjechało pogotowie.

Jak powiedział Kacper "taka sytuacja może przydarzyć się każdemu…". My jednak doskonale wiemy, że nie każdy zachowałby się tak jak Kacper.

Więcej na stronie: https://www.opolska.policja.gov.pl/index.php

Źródło:
https://www.opolska.policja.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3094:opole-byl-swiadkiem-wypadku-wiedzial-jak-zareagowac&catid=34&Itemid=171

Klasa IA klasą patronacką Opolskiego Teatru Lalki i Aktora

18 listopada 2015r. podczas spotkania dyrektorów opolskich szkół oraz nauczycieli zainteresowanych edukacją teatralną dyrektor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora – Krystian Kobyłka podpisał z panią dyrektor Małgorzatą Szafors list intencyjny, który przypieczętował współpracę OTLiA z klasą I A i jej wychowawcą – p. Małgorzatą Górką.

Więcej o tym wydarzeniu w mediach:

 
 

Zajęcia pozalekcyjne w PG 7

11.09.2015r. w Gazecie Wyborczej tak pisano o zajęciach pozalekcyjnych m.in. w naszej szkole: