ZASTĘPSTWA

WAŻNE INFORMACJE

CERTYFIKATY


 
 

Złote Klucze 2016/2017

Złote Klucze 2016/2017 - Edycja XVIII

 

Dnia 7 czerwca 2017 r. po raz osiemnasty odbyła się gala wręczenia "Złotych Kluczy". Złote Klucze to wyróżnienia przyznawane uczniom Publicznego Gimnazjum nr 7  wyróżniającym się w nauce, zachowaniu i aktywności społecznej. Uczniowie PG 7, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w danej dziedzinie spośród nominowanych do nagrody otrzymują statuetkę podczas imprezy.

Złoty Klucz przyznaje Kapituła, która powstała w 1999 r. w momencie powołania do życia naszego gimnazjum. Stanowią ją nauczyciele wszystkich przedmiotów. Zgodnie z regulaminem nauczyciele nominują utalentowanych uczniów z kl. I-III, którzy w danym roku szkolnym wyróżniali się w wielu dziedzinach, wykazywali się dużą wiedzą, umiejętnościami i zaangażowaniem w życiu szkoły. Osobną kategorię stanowią laureaci ponadwojewódzkich i wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

 Kulminacyjnym punktem uroczystości jest nadanie tytułu Supergimnazjalisty. Otrzymuje go uczeń, który w ciągu trzech lat nauki w gimnazjum zdobył największą liczbę statuetek, wyróżnia się taktem i kulturą osobistą oraz osiągnięciami w różnych dziedzinach.

Tegoroczna edycja, której scenariusz opracowała pani Małgorzata Górka, nawiązywała do tradycji festiwalowej i przebiegała pod hasłem: „Piosenka jest dobra na wszystko…”. Widzowie usłyszeli stare przeboje w nowych wersjach, z których pobrzmiewała myśl, że nie dla szkoły się uczymy, lecz dla życia… Z uśmiechem w formie kabaretowej przybliżyliśmy wiele sytuacji szkolnych.

Nad organizacją XVIII gali czuwały panie: Małgorzata Górka, Anita Teuchman-Kandut, Dorota Szczepanik i Ewa Kopińska-Czerkawska. Szkolny zespół Cheerleaders przygotowała pani Justyna Drążek.

 

Czytaj więcej: Złote Klucze 2016/2017

Gala Opolskich Ogrodów Talentów


19.06 2017 r. odbyła się Gala Opolskich Ogrodów Talentów. Celem  Gali była prezentacja osiągnięć szkół, będących efektem pracy uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania talentów.

W trakcie koncertu galowego Prezydent Miasta Opola wręczył czterem, wyłonionym przez Kapitułę OOT, jednostkom oświatowym medal i Certyfikat Opolskich Ogrodów Talentów. Nasza szkoła po raz kolejny otrzymała to zaszczytne wyróżnienie. Spotkanie zakończyły popisy wokalne nagrodzonych, utalentowanych uczniów.


 

O Gali "Opolskich Ogrodach Talentów" można tez przeczytać na stronie miasta Opola <<<KLIKNIJ>>> oraz na stronie Wydziału Oświaty Miasta Opola <<<KLIKNIJ>>>

Wręczenie mandatów poselskich naszym posłankom Sejmu Dzieci i Młodzieży 2017