ZASTĘPSTWA

WAŻNE INFORMACJE

CERTYFIKATY


 
 

Spektakl profilaktyczny ''Sąd nad papierosem''

W związku z realizacją w naszym gimnazjum ogólnopolskiego programu antynikotynowego "Znajdź właściwe rozwiązanie" , którego koordynatorkami są p. J. Kot-Bryła i p. A. Ciepałek-Piec, w dniu 28 listopada przygotowany został spektakl profilaktyczny pt. "Sąd nad papierosem" oraz spotkanie z panią Anną Gawędą z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Opolu z sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej. Spektakl przedstawiła klasa IB, a celem jego było ukazanie jakie zdrowotne następstwa i zagrożenia niesie palenie papierosów i uświadomienie młodzieży jak dużo argumentów przemawia za nie paleniem. Całość rozgrywała się w inscenizacji sądu, gdzie został przeprowadzony wyrok przeciwko papierosowi za wszystkie szkodliwości i choroby, które niosło za sobą jego palenie.
Pani Anna podsumowała występ uczniów, pokazała krótkie filmy związane z powyższym tematem oraz plakaty i nagrodzone prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów z innych szkół . Zachęcała oczywiście do wyboru zdrowego stylu życia, wolnego od dymu tytoniowego.

Bardzo dziękujemy pani Annie Gawędzie za przyjęcie zaproszenia, a występującym aktorom z klasy IB za zrozumiały i wyrazisty oraz pomysłowy sposób przekazania bardzo ważnych informacji uczniom klas pierwszych.

Organizatorki

Jak dbamy o dobre samopoczucie uczniów?

Nasze gimnazjum 26.05.2014r. wzięło udział w Konferencji Szkół Promujących Zdrowie, zatytułowanej "Profilaktyka zdrowia psychicznego". Spotkanie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, a liczna obecność zaproszonych prelegentów i przedstawicieli ze środowiska pedagogicznego świadczy o tym, że omawiany temat był bardzo istotny.

Wśród zaproszonych prelegentów i gości należy szczególnie podkreślić obecność opolskiej kurator oświaty Haliny Bilik, pełnomocnika zarządu województwa ds. przeciwdziałania problemom alkoholowym Jacka Ruszczewskiego, dyrektor Centrum Pozytywnej Edukacji w Warszawie Elżbiety Nerwińskiej, ordynator Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego im. św. Jadwigi w Opolu Anny Kleinwechter.

Nasze gimnazjum znalazło się wśród wyróżnionych i zostało zaproszone do przedstawienia dobrych praktyk i działań realizowanych na terenie szkoły związanych z dbaniem o dobre samopoczucie uczniów. Prezentacja przygotowana przez nauczycielki Katarzynę Mróz i Joannę Kot-Bryłę była mocno oklaskiwana i pokazała, że szkoła jest jak najbardziej odpowiednim miejscem do promocji zdrowia związanego z kondycją fizyczną i umysłową.

<<<KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ PREZENTACJĘ>>>

Równocześnie z konferencją odbywały się warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie z opolskich gimnazjów. Nas reprezentowali uczniowie z kl. IIC - Karolina Cichy, Agnieszka Łysiak, Weronika Roesler i Jędrzej Dudek. Tematem warsztatów było zwrócenie uwagi na to co im się w gimnazjum podoba i co by z niej usunęli oraz opisanie szkoły swoich marzeń. Na zakończenie uczniowie poproszeni zostali o przedstawienie wypracowanego materiału co bardzo przybliżyło wszystkim ich spojrzenie na szkołę. Doświadczenie i wiedzę wyniesioną z konferencji na pewno wdrożymy w program zespołu promocji zdrowia działający w naszym gimnazjum.