ZASTĘPSTWA

WAŻNE INFORMACJE

CERTYFIKATY


 
 

Akcje szkolnego koła wolontariatu

W roku szkolnym 2014/2015 w okresie październik-listopad-grudzień na terenie Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu, zorganizowanych zostało sześć akcji. Dwie z nich – Kiermasz Bożonarodzeniowy (3.12.2014) oraz Dzień Plastusia (25.11.2014) wraz z Dniem Życzliwości zostały zakończone. Trwają jeszcze przygotowania paczek dla podopiecznych Domowego Hospicjum Dziecięcego w Opolu, „Góra Grosza”, której dochód przeznaczony będzie na pomoc w odbudowie „Barki” pod Strzelcami Opolskimi, „Zbiórka Nakrętek” dla Hani Śliż, oraz zbiórka makulatury dla „Fundacji Przyjazny Świat Dziecka” z Warszawy.

Akcje „Dzień Plastusia” wraz z „Dniem Życzliwości”, a także „Góra Grosza” oraz „Zbiórka Nakrętek” przeprowadzona była przez Koło Wolontariatu PG 7 oraz Samorząd Uczniowski.

Dochód z Kiermaszu Bożonarodzeniowego wyniósł 1140,95 zł i przeznaczony zostanie na wsparcie Domowego Hospicjum Dziecięcego w Opolu. W jego przygotowanie włączyły się klasy PG 7 wraz z rodzicami oraz wychowawcami.

W trakcie „Dnia Plastusia” oraz „Dnia Życzliwości” uczniowie wsparli podopiecznych Domu Matki i Dziecka w Opolu, przynosząc wszelkiego rodzaju artykuły i przybory szkolne.

W trakcie przygotowań są również jasełka, które współtworzone są przez ks. Tomasza Gajdę oraz Blandynę Pieprzyca. Wystawione zostaną dnia 19.12.2014r.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w PG 7


3 grudnia 2014 roku uczniowie PG 7 po raz kolejny zorganizowali Kiermasz Świąteczny, z którego dochód przekazany zostanie Domowemu Hospicjum dla Dzieci. Jak zwykle nie zawiedli Rodzice, którzy najpierw przygotowali lub pomogli swoim dzieciom przygotować produkty na klasowe stoiska, a podczas konsultacji nie omijali ich obojętnie i dokonywali zakupów. Fundusz kiermaszu wsparli również nauczyciele zaopatrując się w ozdoby i kartki świąteczne, a także przepyszne wypieki. Dochód z Kiermaszu Bożonarodzeniowego wyniósł 1140,95 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni i włączają się w działalność charytatywną. Szczególne podziękowania należą się p. Blandynie Pieprzycy, która koordynowała organizację kiermaszu oraz wychowawcom klas naszego gimnazjum.

Już teraz prosimy o wspieranie innych naszych przedsięwzięć.

Czytaj więcej: Kiermasz Bożonarodzeniowy w PG 7

Świąteczna zbiórka żywności

Członkowie Klubu Humanitarnego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Zbiórkę zorganizował Bank Żywności, a dary żywnościowe zebrane przez naszych uczniów zostały przekazane Stowarzyszeniu Wspólnota Polska (http://www.wspolnotapolska.opole.pl/)
oraz Fundacji Horyzont (https://www.facebook.com/fundacja.horyzont.opole?fref=ts)
(http://www.trzecisektor.opole.pl/)

Więcej informacji o działalności Klubu Humanitarnego znajdziesz na profilu fb:
https://www.facebook.com/KlubHumanitarnyPG7Opole