ZASTĘPSTWA

WAŻNE INFORMACJE

CERTYFIKATY


 
 

Paczki dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu

Po raz 8 uczniowie naszego Gimnazjum wsparli podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Każda klasa przygotowywała tradycyjnie paczkę, w której znalazły się rzeczy najbardziej potrzebne. Jak każdego roku, tak i w tym, chęć niesienia pomocy była ogromna, o czym świadczyły m.in. rozmiary niektórych paczek. Podziękowania szczególnie kierowane są do uczniów naszej "Siódemki", ale też Wychowawców oraz Rodziców, bez których ta piękna tradycja nie istniałaby.

Zainicjowana przez p. Magdalenę Boniecką 8 lat temu tradycja, dalej jest kultywowana nie tylko przez zorganizowanie paczek dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu, ale również przez wsparcie tej pięknej instytucji w Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2015

W dniu 9.12.2015 odbył się w naszej szkole coroczny kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowywany przez uczniów oraz rodziców Opolskiej „Siódemki”.

Był to moment nie tylko spotkania się rodziców z wychowawcami oraz pedagogami naszej szkoły, ale również chwila, by zobaczyć wielki talent oraz ogromne zaangażowanie uczniów. Na stoiskach można było zobaczyć i kupić nie tylko ozdoby świąteczne, ale także przeróżne ciasta, ciasteczka, pierniczki, jak również bardziej wytrawne rzeczy.

W imieniu Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu, któremu cały dochód został przeznaczony, pragnę podziękować nie tylko uczniom za wkład i poświęcony czas, ale szczególnie rodzicom, którzy pragnęli wspomóc tą instytucję. A oto kilka zdjęć z kiermaszu Bożonarodzeniowego 2015…

Koordynator akcji
Blandyna Pieprzyca

Góra grosza

W listopadzie 2014 roku rozpoczęliśmy akcję pt. „Góra Grosza”, z której dochód przeznaczony został na pomoc Stowarzyszeniu Pomocy Wzajemnej „Barka” w Strzelcach Opolskich. 21.10.2014r. w nowo wyremontowanym schronisku dla bezdomnych wybuchł pożar, którego straty szacowano nawet na 400 tyś. złotych. Oddziały klasowe chętnie włączyły się w pomoc i zbierały nominały 1,2 i 5 groszy przez cały rok szkolny 2014/2015. Swoją postawą oraz wsparciem materialnym pokazali ponownie, że warto pomagać innym, mającym mniej niż, a tym samym, by mogli powiedzieć, że przyczynili się w odbudowę pod opolskiej „Barki”.
Wszystkim uczniom, a także absolwentom „Siódemki”, którzy włożyli starania w zbiórkę, w imieniu „Barkowiczów” WIELKIE DZIĘKI!

Koordynator Akcji
Blandyna Pieprzyca