ZASTĘPSTWA

WAŻNE INFORMACJE

CERTYFIKATY


 
 

Uczniowie „Siódemki” przyłączyli się do akcji Fundacji DR Clown „Wszystkiego dobrego dla chorego”


 Foto: https://www.facebook.com/DrClownOpole/photos

11 lutego 2016 r. został ogłoszony Światowym Dniem Chorego. Do jego obchodów, które zainicjowała w naszym mieście Fundacja „Dr Clown” przyłączyli się uczniowie PG7.
Akcja polegała na przesłaniu życzeń, pozdrowień, dobrego słowa na specjalnych drukach, które trafiły do chorych dzięki wolontariuszom fundacji.

Uczniowie na lekcjach u pań Magdaleny Bonieckiej i Małgorzaty Górki pisali serdeczne słowa skierowane do chorych. Były to życzenia zdrowia, otuchy, nadziei, które często ozdobione były rysunkami. Kartki zostały przekazane do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, który również włączył się do akcji.

Małgorzata Górka

Paczki dla Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu

Już po raz 9. uczniowie naszego Gimnazjum przygotowywali paczki dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Każda klasa szykowała paczkę, w której znajdowały się najbardziej potrzebne rzeczy, takie jak pampersy czy chusteczki nawilżone, a także mały upominek dla dziecka. Uczniowie nie zapomnieli również o rodzeństwie podopiecznych Hospicjum.

Chęć niesienia pomocy była przeogromna, o czym mogą świadczyć rozmiary paczek, a także ich ilość. Paczki ledwo mieściły się pod szkolną choinką.

Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły i ich rodzicom, jak i wychowawcom poszczególnych klas, którzy wspierali młodzież i koordynowali całą akcję.

Odbiór paczek przez pracowników Hospicjum miał miejsce we wtorek 20.12.2016 r.


Akcja pomocy zwierzętom z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu

Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie.
W. Hugo
Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy...
Dzięki Wam - udała się akcja zbierania darów (koców i karmy) dla podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. 
Uczennice klasy 3C: Elżbieta Andruszko, Agnieszka Dinh i inicjatorka akcji Aleksandra Dinh zebrały trzy kartony, w których znalazły się: koce, zabawki, kołderki, jedzenie dla psów i kotów. W sobotę zawiozłyśmy wszystko do schroniska i wręczyłyśmy opiekunom.
Los tych zwierząt jest bardzo smutny. Może dzięki pełnym brzuszkom i ciepłym kocom, będzie choć trochę lżejszy do zniesienia...
Dziękujemy serdecznie uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, którzy wsparli naszą akcję.
Aleksandra Dinh