ZASTĘPSTWA

WAŻNE INFORMACJE

CERTYFIKATY


 
 

Na trasie Deutsch-Wagen-Tour...

 

W dniu 2 czerwca 2014r. uczniowie klas sportowych Publicznego Gimnazjum nr 7 uczestniczyli w wyjątkowej lekcji języka niemieckiego. A to za sprawą Deutsch-Wagen-Tour, projektu, którego celem jest popularyzacja języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży.

Znakiem rozpoznawczym Deutsch-Wagen-Tour są niekonwencjonalne metody nauczania, gry i animacje językowe, o czym niewątpliwie przekonali się nasi gimnazjaliści uczestnicząc w godzinnych warsztatach prowadzonych przez animatorki projektu.

Czytaj więcej: Na trasie Deutsch-Wagen-Tour...

PG 7 w Londynie - tak było!

 

W dniach 11-16 maja 2014r. uczniowie naszego gimnazjum wyjechali do Londynu. Oto relacja z tej wycieczki:

Dzień 1
Do Londynu przyjechaliśmy o godzinie 11:00 w poniedziałek. Naszym pierwszym przystankiem było Muzeum Historii Naturalnej. Zobaczyliśmy tam wiele interesujących obiektów oraz zapierające dech w piersiach szkielety i modele zwierząt. Drugim punktem w programie było Muzeum Victorii i Alberta, gdzie znajdowały się wystawy z różnych zakątków świata. Następnie ruszyliśmy do Muzeum Nauki, gdzie pośród 5 pięter buszowaliśmy pomiędzy ciekawymi eksponatami. Później spacerem dotarliśmy do Hyde Parku, w którym to mieliśmy chwilę odpoczynku pośród przechadzających się ptaków. Wieczorem udaliśmy się na zbiórkę, gdzie czekały na nas nasze nowe, uśmiechnięte rodziny.

 

Dzień 2
Drugiego dnia, we wtorek, wybraliśmy się do centrum Londynu –a tam półgodzinna przejażdżka słynnym London Eye. Po ujrzeniu i sfotografowaniu zapierających dech w piersiach obrazów Londynu i bliższemu spotkaniu z Big Benem przeszliśmy przez Soho (czteropiętrowy sklep MM’S przeszedł nasze oczekiwania ) i China Town aż do Oxford Street, gdzie wreszcie mogliśmy się rzucić w wir zakupów i już nawet nie przeszkadzała nam zmienna w tym dniu pogoda.

 

Czytaj więcej: PG 7 w Londynie - tak było!

Siedem dni w Ingolstadt


2 kwietnia 2014r. o godzinie 20.00 z przystanku autokarowego do Ingolstadt wyruszyła wycieczka żądnych przygód Siódemkowiczów. Po „zaledwie” 11 godzinach podróży naszym oczom ukazał się jakże zbawienny napis Ingolstadt. Pierwszego dnia zapoznaliśmy się ze szkołą i najbliższą okolicą. Jednak po jedenastu godzinach w trasie nawet zwiedzanie przepięknych zabytków jakie mieliśmy okazję zobaczyć nie sprawiało już należytej przyjemności. Ale po długim i męczącym dniu nikt nie zdecydował się na powrót do Polski, a czekaliśmy na niespodzianki kolejnych dni.

Następnego ranka wyruszyliśmy w kolejną podróż, tym razem do Regensburga. Po niedługim zwiedzaniu miasta, wszyscy rzucili się w wir zakupów. Weekend należał do dni, które były organizowane przez rodziny naszych partnerek. Niektórzy wybrali się zatem na basen, inni do parku linowego, jeszcze inni np. do Monachium. W te dni panowała pełna dowolność.

Czytaj więcej: Siedem dni w Ingolstadt