ZASTĘPSTWA

WAŻNE INFORMACJE

CERTYFIKATY


 
 

Partnerska wymiana uczniów Opole - Ingolstadt 2016

W październiku już po raz trzynasty gościliśmy w naszej szkole grupę uczennic wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionej partnerskiej szkoły Gnadenthal-Mädchenrealschule w Ingolstadt.


Oto relacja uczennicy naszej szkoły, jednej z uczestniczek programu partnerskiej wymiany uczniów PG7 Opole – GMR Ingolstadt.

W dniach 20-26.10.2016r. do dziesięciu uczennic, uczęszczających do klas drugich i trzecich w naszej szkole, przyjechały wcześniej poznane partnerki z niemieckiej szkoły w Ingolstadt.

Dziewczęta wraz z opiekunkami dotarły do Opola w czwartek 20. października około godz. 9:00. Pobyt w Polsce rozpoczęły wraz z nami przy wspólnym śniadaniu na szkolnej stołówce. Następnie pokazałyśmy dziewczynom nasze gimnazjum.

Już pierwszego dnia nasi goście mieli okazję zwiedzić Opole podczas spaceru po mieście.

   

Następnego dnia udaliśmy się do Wrocławia, tu byliśmy być na punkcie widokowym Sky Tower, wrocławskim Rynku oraz mogliśmy zobaczyć Panoramę Racławicką.

Po tych dwóch dniach, przyszła pora na weekend w gronie rodzinnym uczennic, wraz z niemieckimi partnerkami. Każda z dziewczyn - jak mówiły - spędziła czas świetnie się bawiąc, poznając polską kulturę i odwiedzając tereny Opolszczyzny.

W poniedziałek, na dziewczyny czekała niespodzianka w postaci zajęć integracyjnych i sportowych zorganizowanych w szkole, a także wyjścia na kręgle.

   

We wtorek całą grupą wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzaliśmy Rynek, Kościół Mariacki, Wawel oraz udało nam się zobaczyć buchającego ogniem Smoka Wawelskiego. Wszystkim bardzo podobał się ten dzień pomimo jesiennej pogody.

    

W środę goście z Ingolstadt brali udział w zajęciach szkolnych, lekcji origami oraz uroczystym pożegnaniu przez Panią Dyrektor i nauczycieli. Był to ostatni dzień naszej wymiany, czas pakowania się i powrotu do domu.

          

Bardzo zaprzyjaźniłyśmy się z naszymi niemieckimi koleżankami przez te dwa tygodnie spędzone w Ingolstadt i Opolu.

Wieczorem oficjalnie pożegnałyśmy się z dziewczynami, które wyjechały z Polski o godz.19:45. Wszystkie będziemy bardzo za nimi tęsknić lecz myślę, że na pewno kiedyś się jeszcze spotkamy.


Jesteśmy szczęśliwe, że mogłyśmy przez ten czas poznać kulturę niemiecką, zobaczyć wiele ciekawych miejsc oraz podszkolić nasze umiejętności językowe.

Pani Edycie Wiater i Pani Beacie Czyszczoń bardzo dziękujemy za organizację, opiekę oraz możliwość udziału w wymianie.

Barbara Łabędzka 3c